Як нас "натягує" влада: як наварюють "дріб'язок" на закордонних паспортах

Depo.ua розпочинає новий спецпроект, у якому ми будемо розповідати про те, як на нас наживаються державні "кровосісі"

Валя Котик
Журналіст відділу «Життя», редактор відділу «Молодий укроп»
Як нас "натягує" влада: як наварюють "др…

Ви не дуже розбираєтесь у розрахунках, субсидіях та нормативних актах? Вам легше сплатити гігантську квитанцію або втричі переплатити, ніж відстоювати за черговою довідкою? Похід на прийом до чиновника викликає підвищення тиску?

Тоді ця рубрика для вас. Дізнавайтесь разом із нами, як не переплачувати гроші за державні послуги та діліться своїми історіями та перемогами.

Друга наша історія – про оформлення закордонного паспорту. Майже кожен українець хоча б раз мав те неперевершене задоволення і новачків, які вперше збираються проходити цю процедуру, зловісно попереджають "ну, готуйся"…

Про те, скільки довідок доведеться зібрати, установ оббігати та годин у чергах вистояти ходять легенди. Тому краще піти у якусь контору, сплатити більше грошей і жодна чиновниця – велика начальниця, не розмовлятиме із тобою через губу.

Отримати паспорт за спрощеною процедурою - без черг та очікувань, коштує близько тисячі гривень.

Як нас "натягує" влада: закордонні паспорти  - фото 1

А це підприємство "Паспортний сервіс" Державної міграційної служби України, також видає закордонні паспорти швидко і безболісно. За 911 гривень

Як нас "натягує" влада: закордонні паспорти  - фото 2

911 гривень 47 копійок і навіть дзвонити, дізнаватися, чи готовий паспорт не потрібно

Як нас "натягує" влада: закордонні паспорти  - фото 3

Насправді, зробити собі закордонний паспорт вдічі дешевше не так і важко.

Для цього треба мати внутрішній паспорт, ІНН та близько чотирьох годин вільного часу. Ну і гроші - ми поки що не вказуємо точну суму і пізніше стане ясно, чому.

В районному (за пропискою) міграційному центрі вам доведеться здати ксерокопії ІНН та паспорта, заповнити п'ять бланків, а потім сходити у "Ощадбанк" і сплатити квітанції.

Але і тут держава придумала як стягнути із громадянина хоча б клаптик вовни: ті п'ять заповнених бланків, які треба подати для отримання закордонного паспорта, коштують 85 гривень. Точніше, у приміщенні міграційної служби є відділ, який займається заповненням та видачею тих бланків.

Можна нічого не платити і заповнити їх самостійно. От тільки зробити це дуже важко, тому що ніхто не пояснює, де ті папірці знайти та як їх заповнювати. Багато хто у чергах взагалі не в курсі, що вони десь безкоштовно видаються! Тобто створюються всі умови щоб підштовхнути людину  віддати ті 85 гривень і піти вже по своїх справах.

І ще 40 гривень треба сплатити в "Ощадбанку" за їхні послуги. Але це вже так, до речі…

Підрахуємо: замість 911 чи 930 гривень можна сплатити 670. А якщо заповнити бланки самостійно, то 525 гривень.

Тобто близько 500 гривень ви, зекономите за чотири години у чергах. Звісно ж, можна їх сплатити, проте ми закликаємо цього, за можливістю, не робити. Тому що кожного разу, коли ми переплачуємо, щоб не стояти у черзі, ми створюємо попит. А значить скоро з'являться нові штучні черги, щоб ми йшли і оплачували можливість в них не стояти.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Історії

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme